آیا نجات دهنده​ای هست؟B+

CC 6خون جان این کودک را نجات می​دهد

 کودک 3 ساله‌ای که چراغ عمرش رو به خاموشی است، برای نجات از مرگ فقط به 6 سی سی خود از نوع کمیابی نیاز دارد که از میان 75 میلیون نفر ایرانی، ممکن است در رگ‌های گروه معدودی از مردم جریان داشته باشد. در حال حاضر پزشکان معالج این پسربچه را که در شرایط بحرانی قرار دارد تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داده‌اند و چشم به انتظار نشسته​اند تا نجات‌دهنده‌ای از راه برسد و فقط 6 سی سی از خون خود را اهدا کند تا پس از آمیختن به دارویی خاص به بدن این کودک تزریق کنند و او را از آستانه مرگ بازگردانند. امیرعلی (کودک بیمار 3 ساله) در بیمارستان شفای اهواز بستری است، کارکنان این بیمارستان، پزشکان و مددکاران و همه اعضای کادر پزشکی لحظات پر اضطرابی را می‌گذرانند و در انتظار پیدا شدن فردی هستند که دارای این خون کمیاب و نادر باشد. به گزارش خبرنگاران شوک؛ متخصصان پزشکی بیمارستان با تمامی بیمارستان‌ها و مراکز خون در سراسر کشور تماس گرفته‌اند تا خون مورد نظر را پیدا کنند اما موفق به یافتن آن نشده‌اند و حتی تصمیم گرفته‌اند با مراکز خون کشورهای مختلف در تماس باشند.

این پسرک 3 ساله که تقریباً نیمی از زندگی‌اش را در جدال با یک نوع سرطان بوده، اکنون با گذراندن یک دوره طولانی‌مدت شیمی‌درمانی و قرارگرفتن در سراشیبی زندگی نیازمند چند سی‌سی خون نادری است که به گفته پزشکان ممکن است در میان صدها هزار نفر، یک انسان دارای 
این نوع خون باشد. 
محمدرضا فضل‌علی‌پور، پدر این کودک که چند روزی است با یک کیف پر از مدارک پزشکی از دزفول به تهران آمده تا برای نجات پسرش خون مورد نظر را پیدا کند، با چشمانی گریان به خبرنگار شوک می‌گوید: وقتی پسرم یک سال و نیم داشت متوجه شدیم که لکه‌های سیاه​رنگی روی پاهایش به وجود آمده است. هنگامی که به پزشک مراجعه کردیم، پس از کلی آزمایش گفتند پلاکت خونش پایین آمده و تعداد گلبول خون در بدنش پایین آمده و در نهایت مشخص شد که به سرطان خون از نوع ALM مبتلا شده است. 
وی ادامه می‌دهد تا به حال کلی درمان روی پسرم انجام شده و شیمی‌درمانی هم کرده است، الان نزدیک به یک ماه است که پزشکش به ما گفته امیرعلی نیازمند چند سی‌سی از یک نوع خون است که فرد اهداکننده باید چند خصیصه داشته باشد. 
دارای HLA با ویژگی خونی 
-A*02,*26 
-B*51,BW4 
-DRB1*13,*15 
بوده و فاقد هرگونه بیماری از نوع قلبی، کبدی و غیره باشد و بین 18 تا 60 سال سن داشته باشد. 
وی اضافه می‌کند: تا به حال خودم، همسرم و تقریباً 20 نفر از اعضای خانواده آزمایش داده‌اند اما خون مناسب پیدا نشده است. پزشک پسرم گفته کسی در آلمان این نوع خود را دارد اما نزدیک به 5 میلیون هزینه ارسال چنین خونی به ایران می‌شود. 
این پدر که به زحمت اشک‌هایش را کنترل می‌کند می‌گوید: درد فرزندم، من و همسرم را پیر کرده است. تمام امیدمان این است که این خون برایش پیدا شود. کافی است فردی که می‌خواهد آزمایش بدهد به سازمان اهدای خون یا یک بیمارستان مراجعه کند که البته اگر دفترچه بیمه داشته باشد این کار هزینه‌ای هم ندارد. 
امیرعلی این روزها در بیمارستان شفای اهواز بستری است و منتظر روزی است که پدرش با خبر خوش برگردد و او را به زندگی بازگرداند. این پدر 40 ساله که لیسانسیه عمران و کارمند دانشگاه است برای یافتن خون مورد نظر همچنان شهرها را زیر پا می‌گذارد و به مراکز پزشکی مختلف سر می‌زند تا شاید نوع خون مورد نظر را پیدا کند و مادر 30 ساله کودک، شب و روز در کنار بستر فرزند بیمارش می‌نشیند و با زبان کودکانه‌ای او را سرگرم می‌کند. گاهی پسرک با بازوان ناتوانش خم می‌شود تا مادر را در آغوش بگیرد و از نوازشهای مادرانه سیراب شود. 
این مادر می‌گوید: اگر یک انسان نیکوکار با خون مورد نظر پیدا شود و بچه‌ام را به من برگرداند حاضرم به پاس این خدمت انسانی سال‌ها خدمت در خانه‌اش را برعهده بگیرم. 
آیا نجات‌دهنده از راه خواهد رسید؟ 

/ 9 نظر / 38 بازدید
یک دانشجوی علوم پزشکی

ارزو میکنم هر چه ز.د تر همچین گروه خونی پیدا بشه من خودم فردا به سازمان انتقال خون که نزدیک دانشگاهه مراجعه میکنم امیدوارم تمام دوستان و دانشجویان علوم پزشکی هم در این اقدام انسان دوستانه شرکت کنند هدفی که ما رو گرد هم اورده نجات جان انسانهاست چه با 6 سی سی خون چه با 60 سال تحصیل و کا رو تجریه

هما

" دریغا که بار دگر شام شد، " سراپای گیتی سیه فام شد، " همه خلق را گاه آرام شد، " مگر من، که رنج و غمم شد فزون. " جهان را نباشد خوشی در مزاج، " بجز مرگ نبود غمم را علاج، " ولیکن در آن گوشه در پای کاج، «چکیده‌است بر خاک سه قطره خون» امیدوارم این گروه خونی هرچه زود تر یافت بشود

ریحانه

خیلی ناراحت شدم. اما الان تنها کاری که از دستم بر میاد اینه که دعا کنم این پدر دست خالی برنگرده. اگه میشد اصلا دریغ نمیکردم. به امید خدا خیلی زووووووووووود پیدا میشه[ناراحت][ناراحت]

مجتبی

گروه خونی من B+.چیکار باید بکنم.

الهه

[گریه][گریه][گریه] خیلی دلم گرفت....خدا کمکشون میکنه...

سمانه

سلام کلی دلم گرفت! امیدوارم زود خوب شه ما خانوادگی B+ هستیم.کاش بشه کمکش کنیم

کریم

[گریه]

gtfbs

fgsbfgbfbhxcvnبل

یه هموطن

از وقتی این خبر روتوی این سایت دیدم واقعا دلم گرفت وموقع نماز ازخداعاجزانه خواستم که انشا...امیر علی عزیز زود زود خوب بشه.گروه خونی من oمثبت هست.کاری از دستم برنمیاد جزدعاکردن.