YOU WILL BE GIVEN A PRIZE OF 450,000 DOLLARS

We are happy to inform you that تعجبyou have won a prize money of $450,000.00 (Four Hundred and fifty Thousand US Dollar) from lucky drop international lottery service London.

Our Winners Are Selected Through Electronic Balloting System Without The Winner Applying.

Your Email attached to
Has subsequently won you {$450.000.00 USD} in 2ndcategory from Lucky drop international lottery service.

Please contact Barrister Mazhar Khalid in Jakarta Indonesia for your claim with the following details below

1.Your full name
2.Your home address
3.Your telephone number
4.Your age and occupation
5.Ticket number
6.Serial number
7.Lucky draw number
8.Batch number
9.Reference number

Email barr_شیطان@hotmail.com or barr_شیطان@yahoo.co.uk

Mobile +62-856شیطان
Tell +62-219شیطان.

As soon you contact him, he will advice you on the procedure.

Congratulation
Mrs GLADYS CAINSعینک
Zonal co-ordinetor .

 اخیراً، ایمیلی مبنی بر برنده شدن آدرس ایمیلم در قرعه کشی از میان هزاران ایمیل، از طرف Marathon International Petroleumدریافت کردم و در ابتدای مطلب، به من تبریک گفته بودند و سپس اعلام کرده بودند هر چه سریعتر اطلاعات شخصی خودم رو ارسال کنم تا اقدامات مربوط به تحویل مبلغ ۴۵٠.٠٠٠دلار  را که به قول اونا ایمیلم برنده شده رو برام انجام بدهند. من از سال 1384 در اینترنت(ایمیل) با چنین موضوعی مواجه نشده بودم و از این مبلغ بزرگ بسیار تعجب کردم.. .. تصمیم گرفتم بررسی کنم که برای ایمیل چنین چیزی حقیقت دارد یا نه.

پس از مشاهده این ایمیل، براشون جواب ارسال کردم که من واقعاً اصلاً باورم نمیشه که چنین چیزی واقعیت داشته باشه و شما به من ثابت کنید که حقیقت داره و آیا فریبی در کار نیست؟ و سعی کردم جوری برخورد کنم که حتماً جوابم را بدهند. من فقط بعد از چند ساعت جواب اونارو در ایمیلم دریافت کردم و این دفعه اسپم نبود. اعلام کرده بودند که شما برنده شده اید و خوشحالیم که این شانس را داشته اید که از میان هزاران ایمیل شما برنده شده اید و .... که به طرز بسیار ماهرانه و خودمونی در فکر فریب من بودند. چند لحظه بعد مجدداً، متنی را آماده کردم مبنی بر این که چطوریه که مبلغ به این بزرگی برای برنده شدن ایمیل گذاشتید و مگر ایمیل هم جریان قرعه کشی بین المللی داره (اونا قرعه کشی را بین المللی اعلام کرده بودند و گفته بودند که هر چند وقت برگزار میشه). بعد گفتم که اگه من اطلاعات شخصی خودم رو ارسال نکنم چی میشه و شما دارید منو اذیت می کنید و باورم نمیشه و اگه راست میگید کمک کنید تا بیشتر درباره شما از زبان خودتون بدونم و من نمیتونم به سادگی اطلاعات شخصی ام رو در اختیار شما قرار دهم.فردای اون روز بازم جوابم را دادند و این دفعه فرم درخواست انتقال وجه برام فرستادند تا به حساب بانکی که اعلام خواهم کرد واریز کنند...که البته یه ۵٠٠ دلار ناقابل خرج داره!... و گفتند، میتونی درخواست کنی تا با پست به صورت چک بین المللی برایت بفرستیم و یا میتونی این مبلغ را ببخشی(با ترفندهای ماهرانه ی انگلستانی سعی میکردند که مرا فریب دهند.) و در ادامه گفته بودند که شما باید اطلاعات رو بفرستی تا ما اقدام کنیم و این شانس بزرگی هست که قسمت شما شده.  در فرم درخواست، تمام اطلاعات شخصی (شناسائی، بانکی، شغلی و شماره های تماسم) را درخواست کرده بودند.

همچنین برای چندمین در اینترنت جستجو کردم تا بالاخره مطلبی مهم با عنوان "در باب ایمیل های جعلی خطرناک" در چندین سایت یافتم و دقیقاً همین مطلب در سایتهای متفاوت منتشر شده بود و  منو مطمئن کرد که این قضیه برنده شدن ایمیل فریبکاریه وسوءاستفاده. اونا هر چند وقت یکبار، به تعداد بسیاری ایمیل در سراسر دنیا، این متنهای بسیار وسوسه انگیز و فریب دهنده را ارسال میکنند و به هر مدیر ایمیل هم میگن که تنها شما برنده شده ای. خلاصه مطلب این که، از میان هزاران مدیر ایمیل، تعدادی فریب میخورند و فرم درخواست تکمیل میکنند و ارسال میکنند و پس از ارسال اطلاعات شخصی و خصوصی هست که برخورد خود را تغییر میدهند و از اون به بعد اونا مسلط هستن و لذا میگن که شما باید قبل از دریافت این مبلغ، مالیات پرداخت کنید و فرد فریب خورده باز هم وادار میشه که مبلغ درخواست اونارو بفرسته و مالیات رو که بفرسته بعدش هزینه پست و انتقال را میخوان و اینجوریه که کلی پول میگیرن و بعدش رها میکنن و دیگه کاری ندارن چون به هدفشون رسیدن و کلی پول جمع کرده اند فقط با ارسال ایمیل با هزینه بسیار کم. ضمناً آدرسهایی هم که دادن اشتباه هست و در نهایت هر شکایتی هم بی نتیحه است. البته ما که گول یا غول نخوردیم!!شما هم نخورید.

شما هر جا که هستید گرچه میدونم برای بسیاری از شما یادآوری شده و حتماً مراقبت از خودتون رو بلدید! اما از من اینو داشته باشید و یادتون بمونه که ایمیلهای خطرناک در راهند و شما هم که ایمیل دارید مستثنی نیستید و اگه تا به حال ایمیل خطرناک و فریبکارانه دریافت نکرده اید تا زمانی که اینجا هستید بالاخره یه روزی دریافت خواهید کرد.    

 لطفاً نظرات، تجربه ها، آموخته ها و خاطرات خودتون رو در زمینه ایمیل های خطرناک و اسپم، بگید تا بقیه هم بدونن

 

 

 

 

/ 2 نظر / 32 بازدید
شیما

همین اتفاق برای برادر منم افتاده بود که خوشبختانه ماام زود فهمیدیم .....

صحرا

خیابان عشقمان کوچه ای بن بست بود ... کسی دست دلم را بگیرد. می خواهم از روی پرچین خاطراتم بپرم ...