خطرناک ترین جاده دنیا

بنا بر گزارش انجمن بین المللی سفرهای امن جاده ای، عنوان خطرناک ترین جاده دنیا به جاده یونگاس در بولیوی آمریکای جنوبی تعلق می گیرد. اگر جاده های دیگر خطرناک به نظر می رسیدند، پا گذاردن در این جاده نوعی خودکشی محسوب می شود. این جاده دهه 1930 توسط زندانیان جنگ پاراگوئه ساخته شد. یونگاس با اسم مستعار "جاده مرگ" تنها مسیری است که از اعماق جنگل آمازون و رشته کوه های بلند آَندز و دره های عمیق آن می گذرد تا دو شهر لاپاز و کورویکو را به هم متصل کند. رانندگی در طول مسیر جاده یونگاس همانند رانندگی بر روی ترن هوایی است. در بعضی از نقاط ارتفاع جاده به 3600 متر از سطح دریا می رسد حال آنکه دره ای با عمق 2800 متر به فاصله چند سانتی متر از کنار جاده قرار دارد و کوچکترین خطا باعث سقوط به آن دره عمیق مرگبار می شود. تصاویر در فصول مختلف سال و از مکان های متفاوت این جاده تهیه شده است .

/ 6 نظر / 64 بازدید
الهه

سلام من دانشجوی مامایی علوم پزشکی ایرانم تو پروفایلم نوشتم ممنون....بی زحمت منو با نام الهه....باحال ترین دختر بلاگفا بلینک.

.

.

سمانه

باز باران باترانه میخورد بر بام خانه یادم آمد کربلا را دشت پرشورو بلا را گردش یک ظهر غمگین گرم و خونین لرزش طفلان نالان زیر تیغ و نیزه ها را با صدای گریه های کودکانه وندرین صحرای سوزان میدود طفلی سه ساله پر زناله دلشکسته پای خسته باز باران..... قطره قطره .... میچکد از چوب محمل آخ باران کی بباری برتن عطشان یاران تر کنند از ان گلو را آخ باران... آخ باران...

دکتر کویین

عالیه من هم ای یو ام اس هستم

arash

سلام سینا جان.....خیلی جالب بود این مطلبت......مرسی[لبخند]